Doporučení

Očista těla je jedna z nejlepších věcí na vířívých bazénech. Během relaxace se otvírají naše póry, které se dokonale čistí, toxiny odcházejí z našeho těla.

Koupele ve vířivé vaně pomáhají rychle zregenerovat duševní síly po vyčerpávajícím dni plném stresů a zároveň mají ozdravující účinky.

Horká vířivá voda působí velmi příznivě na problémy s páteří, klouby, zmírňuje bolesti svalů, odstraňuje nespavost a stres, uvolňuje a přináší úlevu pro tělo i duši.

Rychlý kontakt

Masérka  Lenka Weberová
tel: 723 261 136


web:   www.masaze-milevsko.net

Aktuality
Naše nové webové stránky

Od listopadu 2013 máme nové webové stránky, na kterých bychom vás chtěli informovát o všem, co naleznete v našem relaxač. centru.
Na těchto stránkách naleznete všechny potřebné informace a kontakty, které pro vaši návštěvu u nás potřebujete. Byli bychom i rádi když nám případné dotazy či připomínky napíšete.

email: marcelakreuzerova@seznam.cz

Upozornění

Dárkové poukazy mají omezenou platnost vyznačenou na každém poukazu. Prosím dodržujte tuto platnost. Pokazy po propadnutí této platnosti nebudou přijímány.

 

Vířivá vana a pozitivní účinky na organizmus


 
Tlumí bolest

Fyziologicky se jedná o proces, při kterém teplá voda a masážní systém podporují tvorbu endorfinů, látek redukujících bolest. Ve vířivce dochází nejen k tlumení bolesti, ale i k navazování pocitů euforie, relaxace a klidu.

 

 

Uvolňují stres

Vznášení v teplém, nadnášejícím proudu vody ve vířivce nejenom pomáhá odpočinku unavených a bolavých svalů, ale zároveň napomáhá také k duševnímu a emočnímu odpočinku. Relaxace ve vířivce je perfektní cesta, jak zpomalit aktivitu, odpočinout si a strávit příjemné chvíle sám nebo s vaší rodinou nebo přáteli.

 

Pomáhají proti nespavosti

Spánek se může dostavit teprve, když došlo k tělesnému a psychickému uvolnění. Proto při problémech se spánkem lze doporučit těsně před tím, než si jdete lehnout, dvacetiminutová koupel o teplotě 37 stupňu Celsia. Při hydromasáži dojde k celkovému zklidnění organismu, což zlepší usínání. Tato pravidelná relaxace působí také preventivně v oblasti stresových stavů.

 

Chrání před celulitidou a pomáhají bojovat s nadváhou

Využívání vířivých bazénů přispívá také blahodárně k potlačení celulitidy nebo-li pomerančové kůže. Teplá voda a masážní trysky totiž přispívají k vypínání kůže a redukce celulitidy. Vířivky přispívají i ke snížení váhy a to tím, že teplá voda způsobuje lepší cirkulaci krve a rychlejší odbourávání podkožního tuku.

 

Redukují následky artritidy, zajišťují dokonalou očistu

Při poškození kloubů artritidou se okolní svaly stáhnou, aby je chránily. Vztlak vody snižuje tlak na klouby, teplá voda svaly uvolní, čímž dochází k zmírnění bolestí.

 

Vliv doby pobytu ve vířivce na lidský organizmus

5 minut krevní tlak se snižje a srdeční rytmus se začíná zpomalovat

8 minut cirkulace krve se zlepšuje, pociťujeme zahřívání nohou a rukou

12 minut svaly začínají relaxovat, odplavuje se mléčná kyselina a toxiny

15 minut ústup bolestí, tělo dosahuje rovnováhy

 

PRAVIDLA KOUPELE VE VÍŘIVÝCH VANÁCH 

         Jídlo byste měli konzumovat nejpozději 2 hodiny před koupelí

         Teplota vody by neměla být vyšší než 37°C. Ideální teplota vody ve vířivé vaně je totiž teplota lidského těla.

         Pro dosáhnutí povzbuzujícího a revitalizujícícho účinku hydromasáže je vhodné nastavit teplotu vody 1-2 °C pod tělesnou teplotu.

         Jakmile zvolíte mírně teplejší vodu, zvýšíte účinek relaxační hydromasáže. Ta pak bude mít vliv na Váš klidný spánek

         Stačí jen 15 minut intenzivní hydromasáže a obsah kyslíku ve Vaší krvi se zvýší o zhruba 10%. Svůj pobyt ve vířivé vaně plné tonizujících bublinek však můžete prodloužit až na na půl hodiny. Mějte však na paměti, že třeba dobu přizpůsobit Vašemu momentálnímu  stavu.

         Pokud trávíte delší dobu ve vířivé vaně, dejte pozor při vylézání. Při delším pobytu totiž může dojít k přílišnému uvolnění svalů.

         Pro doznění blahodárných účinků hydromasáže si po ukončení koupele položte tak cca 10-15 min.v klidu.